Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jest mi smutno z powodu tych, co umierają bez nadziei.

Jest mi smutno, że muszą umierać w samotności.

Jest mi smutno z powodu mam, które zmuszone są rodzić same.

Jest mi smutno z powodu tych, którzy nagle zostali bez pracy.

Jest mi smutno, z powodu tych, co drżą, czy ich firma przetrwa.

Jest mi smutno z powodu chorych, których nikt nie może odwiedzić.

Jest mi smutno z powodu tych, którzy nie mogą wrócić do kraju.

Jest mi smutno z powodu tych, którzy nie mogą wylecieć na umówione leczenie.

Jest mi smutno z powodu tych, którzy przysięgali chronić ludzkie życie, a teraz muszą dokonywać selekcji.

Jest mi smutno.

I gdy zaczynam dzień przez pryzmat tego, co widzą moje oczy, to ten smutek mnie niemal pochłania.

Niemal…, bo do rozdygotanego serca przebija się dobrze znany mi głos:

„Magda, masz chodzić przez wiarę, a nie przez widzenie”. 2 Kor 5:7

Szybko zaczynam wertować notatki z lekcji mojego Niebiańskiego Nauczyciela i powtarzam to, czego mnie nauczył.

Ten żywy Bóg, który stworzył niebo i ziemię swoim słowem (Ps 121:2), ten sam, który wybawił mnie od potępienia w piekle (Ef 2:8-9), ten sam, który pomógł mi, gdy nie miałam pieniędzy, lub gdy lekarze nie wiedzieli co mi jest, albo gdy moje dziecko urodziło się z wadą, a gdy mój mąż dostał urazu kręgosłupa, ten sam Bóg, MÓJ BÓG, przypomina mi, że:

  1. On nadal panuje.

Co zrobić, gdy fundamenty ziemskiego życia się chwieją?

Odetchnąć, przypominając sobie, że nasz Bóg jest nadal na tronie i On nadal panuje.

Ps 11:3  Gdy zostaną zburzone fundamenty, cóż może zrobić sprawiedliwy? 

Ps 11:4  PAN jest w swym świętym przybytku, tron PANA jest w niebie, jego oczy patrzą, jego powieki badają synów ludzkich.

Przypomnieć sobie, że jego myśli, to nie nasze myśli (Iz 55:8-9). Jego zamysły nie do ogarnięcia przez nasz ludzki umysł, a jego czas nie odmierza 24 godzin.

Ps 40:5  Wiele uczyniłeś cudów, PANIE, mój Boże, a twoich zamysłów wobec nas nikt nie potrafi wyliczyć przed tobą; gdybym chciał je opowiedzieć i ogłosić, jest ich więcej, niż zdołałbym wypowiedzieć.

To, że widzisz chaos na świecie to nie znaczy, że Bóg nie panuje. Wręcz przeciwnie, przez to pokazuje światu, że to On jest Panem wszystkiego.

Hi 5:12  Który wniwecz obraca zamysły przebiegłych, tak że ich ręce nie wykonują ich zamiaru;

 

  1. On nadal działa.

Ks. Wyj. 14:21 Wtedy Mojżesz wyciągnął rękę nad morze, a PAN rozpędził morze silnym wiatrem wschodnim, który wiał przez całą noc, i osuszył morze, a wody się rozstąpiły.

Lud prowadzony przez Boga, uciekał z Egiptu. I nagle znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Z tyłu wojska faraona, z jednej strony góry, a przed nimi Morze Czerwone. Lud utknął zdezorientowany i zatrwożony. Nie rozumiał działań Bożych. I jeszcze ten wicher? Panie co czynisz? Mogę sobie tylko wyobrazić potęgę tego wichru.  Izraelici stali w jednym miejscu, nie mógli się nigdzie schronić, a nawałnica hulała całą noc. Lud się trwożył i nie rozumiał.

Ale Bóg działał.

Przez ten wicher Bóg dokonał niemożliwego, dał wybawienie tym, którzy mu zaufali.

I choć dzisiaj wieje silny wicher, ufam, że Bóg działa.

I choć jest kwarantanna, Bóg nadal działa.

I choć nie wiem nic o przyszłości, Bóg nadal działa.

I choć nie rozumiem, jego zamysłów, Bóg nadal działa.

Iz 45:5  Ja jestem PANEM i nie ma żadnego innego, oprócz mnie nie ma żadnego Boga. Przepasałem cię, chociaż mnie nie znałeś;

Iz 45:6  Aby poznali od wschodu i od zachodu, że nie ma nikogo oprócz mnie. Ja jestem PANEM i nie ma żadnego innego;

Iz 45:7  Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność. Czynię pokój i stwarzam nieszczęście. Ja, PAN, czynię to wszystko.

 

  1. On nadal miłuje.

To zdanie jest dla wielu najtrudniejsze do przyjęcia. Bóg nadal miłuje? A co z setkami umierających codziennie we Włoszech, w Chinach, w Wielkiej Brytanii? O osieroconych dzieciach, zrozpaczonych rodzinach? Gdzie jest ten miłujący Bóg? Gdzie? On jest… tuż obok, tylko do tej pory go nie zauważałaś.

Tak, Bóg nadal miłuje (J 3:16). Tak bardzo, że jest w stanie zatrząsnąć twoim światem, byś wsłuchała się w jego słowa o ratunku jaki ma dla ciebie. Ratunku przed potępieniem NA ZAWSZE w piekle za twoje grzechy (Rz 6:23) O gdybyś tylko zrozumiała, że to życie to nie koniec.  Gdybyś tylko przyjęła wiarą, że to tu i teraz, to tylko chwila, a tak naprawdę czeka cię wieczność? Tak, Bóg nadal miłuje. Tak bardzo, że wyrok śmierci za grzech, który ciąży na tobie, wziął na siebie. Dlatego musiał opuścił swój święty tron (Fil 2:5-8), by stać się człowiekiem i umrzeć w okropnych cierpieniach na krzyżu, w twoim miejscu, byś ty wierząc w Jego ofiarę, miała przebaczenie i uwolnienie od tej kary na wieki.

Tylko przyjdź do niego i zobacz!

Bóg tak bardzo kocha, że dla swoich dzieci, tych, którzy uwierzyli w jego świętą ofiarę, obiecał być najlepszym Ojcem i prowadzić nas aż do śmierci (Ps 48:14). Obiecał nam, że nikt ani nic nie jest w stanie nas odłączyć od Jego miłości (Rz 8:38-39).  Obiecał, że nigdy nas nie zostawi i nie opuści (Hbr 13:5). Obiecał być z nami zawsze, aż do skończenia świata (Mt 28:20). Tak, Bóg nadal miłuje.

 

Może dziś nie masz relacji z Bogiem, może tak naprawdę nigdy nie rozmawiałaś z nim sam na sam. A może nawet nie zastanawiałaś się, aż do dziś, czy Bóg rzeczywiście jest prawdziwy.

Jeśli teraz ogarnia cię paraliżujący strach o przyszłość, to wiedz, że Bóg jest. Bóg- Jezus Chrystus jest Bogiem żywym i prawdziwym. On naprawdę stworzył ten świat i naprawdę trzyma go w swoim ręku. Żadne wydarzenie na świecie nie jest dla niego zaskoczeniem, bo do każdego z nich dopuścił.

Ps 75:3  Roztopiła się ziemia i wszyscy jej mieszkańcy, ale ja umacniam jej filary. Sela.

Możliwe, że zatrzęsły się twoje ziemskie fundamenty. I miały prawo. Bo to dzieło rąk ludzkich. Gdy do tej pory budowałaś życie bez Boga, teraz masz możliwość zacząć od nowa, na skale, która nigdy się nie zachwieje (Mt 7:24-27). Ta skała, to jedyny prawdziwy Bóg-Jezus Chrystus i On jest nadal na tronie.

Ps 95:7-8 Dzisiaj, jeśli jego głos usłyszycie; Nie zatwardzajcie waszych serc.

 

Magda West